ul. Norwida 14, III piętro 60-867 Poznań | +48 669 001 019 | kontakt@performancemusicstudio.pl

Rozalia Galica

Rozalia Galica ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą szkołę muzyczną im. J. Kaliszewskiej, obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod okiem Profesor Alicji Kledzik. Grę na fortepianie rozpoczęła w wieku sześciu lat. Brała udział w wielu konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej m.in. w2019r. otrzymała wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym chopinowskim w Turznie, w 2019r. Zdobyła III nagrodę na II. Danubia Talents Liszt International Piano Competition, w 2020r otrzymała III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Gloria Artis we Wiedniu, w 2021r otrzymała I nagrodę na Great Masters International Piano Competition im. Vladimira Horowitza.

Szkoliła swoje umiejętności na kursach i lekcjach otwartych u wybitnych pedagogów m.in. Zbigniewa Raubo, Joanny Ławrynowicz-Just, Piotra Żukowskiego, Anny Góreckiej, Michela Fedrigottiego, Laury Di Paolo. 

Koncertowała w wielu miejscach w Polsce i za granicą m.in. w filharmonii Szczecińskiej, Czechach, Niemczech i we Włoszech. 

Pasja do muzyki spowodowała chęć do dzielenia się nią zarówno na scenie jak i poprzez nauczanie. Podczas pracy stawia na komfort psychiczny zrozumienie i miłą atmosferę. W wolnym czasie uwielbia spacerować po lesie i czerpać inspirację z piękna natury.