ul. Norwida 14, III piętro 60-867 Poznań | +48 669 001 019 | kontakt@performancemusicstudio.pl

Saksofon

Jedyny w dotychczasowej historii instrument na Mount Everest! Gdy w maju 2019 r. norweski muzyk Håkon Erlandsen zdobył najwyższą górę Ziemi, zagrał własną improwizację pt. Everest właśnie na saksofonie. U nas nie musisz się wspinać – wystarczy, że spróbujesz na nim swoich sił. A jest co grać. Saksofon to instrument bardzo uniwersalny. Jego muzycznym domem jest oczywiście jazz, ale doskonale sprawdza się także w innych gatunkach muzyki rozrywkowej i w większych składach dętych. Nauka gry na saksofonie jest nieco trudniejsza niż w przypadku instrumentów klawiszowych, jednak po opanowaniu podstaw zadęcia oraz umiejętności wydobywania pożądanych dźwięków, gra na tym instrumencie staje się niezmiernie satysfakcjonująca. Wiedzą o tym uczniowie Performance Music Studio z miasta Poznań, którzy mieli okazję korzystać z wiedzy naszych nauczycieli.

Zdaniem Roberta Chojnackiego najtrudniejsze w nauce gry na saksofonie jest tylko wydobycie pierwszego dźwięku. Nauczymy Cię prawidłowego zadęcia klasycznego i luźnego oraz dobierzemy najlepszy dla Ciebie stroik. Nauka obejmuje wszystkie jego rodzaje, ale za najłatwiejszą uznaje się odmianę altową. To właśnie przy saksofonie altowym i wykonanym na nim utworze Careless Whisper ludzie najczęściej wyznają sobie uczucia – chcesz być tego muzycznym świadkiem?

Kto może rozpocząć naukę gry na saksofonie?

Jeśli posiadasz słuch muzyczny, a Twój zapał nie jest słomiany, nauka gry na saksofonie jest jak najbardziej dla Ciebie. Nasze Studio w Poznaniu składa się wyłącznie z świetnie wykwalifikowanych nauczycieli, którzy mogą pochwalić się wieloma sukcesami na międzynarodowych konkursach muzycznych. Nauka gry na saksofonie we współpracy z nami pozwoli Ci na stosunkowo szybkie opanowanie trudniejszych zagadnień i czerpanie radości z każdej minuty naszych lekcji. Kurs saksofonu jest dostępny dla każdego, a na zajęcia mogą uczęszczać dzieci już po ukończeniu 8 roku życia.

 

Performance Music Studio

Próbna Lekcja 85 zł