ul. Norwida 14, III piętro 60-867 Poznań | +48 669 001 019 | kontakt@performancemusicstudio.pl

Karolina Ossowska

Od dziecka uczęszczałam do wszelkich możliwych szkół muzycznych, a dopełniłam swojej formalnej edukacji jako magister sztuki na poznańskiej Akademii Muzycznej. Ale tak naprawdę życie uczy więcej niż najbardziej nawet prestiżowe szkoły, więc to, co sprawiło, że dziś czuję się muzykiem i nauczycielem z prawdziwego zdarzenia to moje wieloletnie doświadczenia w graniu i uczeniu muzyki w najróżniejszych kontekstach i okolicznościach. Gram zarówno muzykę klasyczną solo, w zespołach kameralnych i orkiestrach jak również muzykę improwizowaną w różnych konfiguracjach instrumentalnych, często z wykorzystaniem elektroniki. Zdecydowanie preferuję pracę z ludźmi niż samotne tworzenie w zaciszu domowym tak więc podróżowanie i spotykanie współpracowników z różnych środowisk i kultur czyni mają pracę tak fascynującą i twórczą. To samo tyczy się nauczania, gdyż tu także zawsze dochodzi do spotkania dwóch indywidualności i wymiany między nimi bez względu na różnicę wieku czy doświadczenia.
Bycie muzykiem i nauczycielem to niekończący się rozwój nie tylko na poziomie technicznym ale także mentalnym i duchowym. Dlatego wkładam w swoją pracę i rozum i serce tak, by jej efekty rozwijały nie tylko umiejętności gry na danym instrumencie, ale co chyba wręcz najważniejsze wrażliwość, charakter, poczucie estetyki i całokształt osobowości człowieka. Moje zainteresowania filozofią, psychologią, ekologią, holistyczną wschodnią medycyną oraz sztuką w każdej jej formie pomagają mi dotrzeć do źródła inspiracji i motywacji ludzi, z którymi pracuję tak, aby te inspiracje i motywacje rozbudzać i ukierunkowywać zgodnie z potencjałem i możliwościami danej osoby. Lubię pomagać ludziom odkrywać ich potencjał i asystować w spełnianiu ich marzeń.
Muzyka, jak każda inna forma sztuki, jest formą komunikowania się ze światem zewnętrznym i z samym sobą, a wprowadzanie ludzi w tajniki tej komunikacji i obserwowanie ich rozwoju jest dla mnie w mojej pracy najważniejsze i stanowi niewyczerpane źródło satysfakcji. Czuję się szczęściarą, mając szansę robić to co lubię i staram się tym entuzjazmem i optymizmem zarażać, aby żyło nam się łatwiej i przyjemniej w naszej przekombinowanej rzeczywistości.