ul. Norwida 14, III piętro 60-867 Poznań | +48 669 001 019 | kontakt@performancemusicstudio.pl

Zajęcia ogólno – muzyczne z perkusją (4-7)

Performance Kids

Celem zajęć jest:
rozwój podstawowych umiejętności muzycznych takich jak słuch tonalny i poczucie rytmu tworzenie przestrzeni na twórczą ekspresję dziecka i wspieranie jego muzycznej kreatywności nauka podstawowych elementów gry na perkusji

Zajęcia ogólno – muzyczne z perkusją

Zajęcia odbywają się w grupach dobranych wiekowo, od 3-7 osób i trwają 45 minut. Powyższe cele realizowane są głównie poprzez zabawę.
Do aktywności realizowanych w trakcie zajęć można zaliczyć:

  • ćwiczenia rytmiczne z użyciem instrumentów szkolnych
  • ruch przy muzyce improwizowanej przez nauczycielkę w formie zabaw pobudzających wyobraźnię
  • grupowy trening chwytu i posługiwania się pałeczkami perkusyjnymi
  • nauka piosenek
  • nauka elementów zestawu perkusyjnego
  • nauka prostych rytmów na perkusji
  • taniec intuicyjny

Klaudia Woźniak

Z wykształcenia licencjonowana pedagożka Edukacji Muzycznej, magistra sztuki – absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Dyrygentura Chóralna i psycholożka. Posiada kilkuletnie doświadczenie pracy z chórem dziecięco – młodzieżowym, dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz dorosłymi. W latach 2017 – 2022 – wokalistka, współzałożycielka, songwriterka i frontmanka w zespole jazzowym, wykonującym autorską muzykę. Muzyka i psychologia to jej największe życiowe pasje, które stały się sposobem na życie. Od trzech lat pracuje jako trenerka wokalna dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest entuzjastką holistycznego podejścia do relacji umysł – emocje – ciało w nauce śpiewu. Trenując adeptów sztuki wokalnej, wykorzystuje swoją wiedzę psychologiczną wprowadzając w zajęcia elementy uważności, body experience, pracy z emocjami i stresem. Pracuje również jako psycholożka dzieci i młodzieży. Doświadczenie kliniczne zdobywała jako stażystka na oddziale psychiatrycznym szpitala HCP. Obecnie, studentka pierwszego roku studiów podyplomowych Szkoły Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Prowadzone przez nią zajęcia muzyczne mają nie tylko realizować cele wykonawcze, a przede wszystkim budować społeczność, w której młodzi ludzie maja szansę wzrastać i wspierać się nawzajem.