ul. Norwida 14, III piętro 60-867 Poznań | +48 669 001 019 | kontakt@performancemusicstudio.pl

Agata Rajpold

Pianistka z tytułem doktora, właścicielka pokaźnej kolekcji wyróżnień i nagród na konkursach pianistycznych.

Związana z fortepianem od najmłodszych lat, po ukończeniu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu (niegdyś znanej jako szkoła talentów) rozpoczęła edukację na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Znakomite rezultaty w trakcie studiów licencjackich doprowadziły do kolejnego istotnego kroku w jej karierze. Agata zdobyła tytuł magistra brytyjskiej Guildhall School of Music and Drama w Londynie, równolegle zdobywając ten tytuł w poznańskiej Akademii.

Wzięła udział w rozmaitych projektach, konkursach i koncertach zagranicznych (USA, Włochy, Słowacja, Holandia, Niemcy, Francja, Anglia…).

Ukończyła liczne kursy mistrzowskie i wiele pianistycznych warsztatów. Uczestniczyła w międzynarodowej wymianie studenckiej we Włoszech. Aż pięć razy uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Agata jest mocno związana ze środowiskiem Chopinowskim. W ramach obchodu Roku Chopina zagrała kilkadziesiąt recitali na terenie całej Polski. Posiada doświadczenie w pracy z teatrami i operami, m.in. Teatr Polski w Poznaniu czy projekt Opera Know-how.

Agata działa społecznie – zaangażowała się w rozwój artystyczny dzielnicy Śródka, gdzie odpowiadała za organizację koncertów muzyki klasycznej, elektronicznej i jazzowej.